ایجاد خانه مهارت آموزی کودک و موزه مهارت در سمنان

به گزارش ساری فان، اقدامات حمایتی شهرداری سمنان در راستای توسعه و ترویج آموزش های مهارتی به وسیله ایجاد خانه و موزه مهارت در شهر سمنان مورد آنالیز نهاده شد.

ایجاد خانه مهارت آموزی کودک و موزه مهارت در سمنان

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران سمنان، در نشست مشترک شهردار سمنان و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان امکان سنجی پیرامون مهارت آموزی در سنین کودکی و نیز استفاده از ظرفیت های شهری جهت ترویج فرهنگ مهارت آموزی، مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

سید حسین شاه چراغ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان در این نشست با اشاره به تأثیر مهارت آموزی از سنین پایین در پرورش خلاقیت و روحیه کارآفرینی بچه ها، اظهار کرد: تغییر ذائقه بچه ها به سمت کار و مهارت، امری فرهنگی ترویجی به شمار می آید که لازم است برای این تغییر نگرش، اقدامات اساسی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه بهترین ابزار برای تغییر نگرش و ترویج فرهنگی خاص در بین بچه ها، بازی است، توضیح داد: هدف از این کار، مهارت آموزی بچه ها به منظور تغییر نگاه و رویکرد آنان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان طرح های مهارت آموزی ویژه نوجوانان را تشریح کرد و گفت: طرح ایران مهارت ویژه دانش آموزان متوسطه اول با 60 ساعت آموزش مهارت های پایه و طرح هر دانش آموز، یک مهارت ویژه دانش آموزان نظری متوسطه دوم با ارائه یک مهارت تخصصی، از جمله طرح های پیروز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است که به نحوی مطلوب در استان سمنان به اجرا درآمده است.

وی بر ضرورت حمایت از مهارت آموزان تاکید نمود و خواهان موافقت شهرداری با تغییر کاربری بخشی از فضاهای غیر قابل استفاده این اداره کل، جهت ایجاد نمایشگاه و فروشگاه های دائمی محصولات مهارت آموزان شد.

شاه چراغ راه اندازی پارک مهارت آموزی کودک با استفاده از ظرفیت های شهرداری و فنی و حرفه ای را به عنوان اقدامی ماندگار در مدیریت شهری برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با این اقدام، گام های مؤثری در ترویج و توسعه فرهنگ مهارت آموزی و تغییر ذائقه آموزشی خانواده ها برداشته گردد.

سید محمد ناظم رضوی شهردار سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرداری ها فرصتی برای تحقق ایده ها و آرمان های زندگی انسان هستند، اعلام کرد: از جمله این ایده ها، ایجاد فرصت برای مهارت آموزی بچه ها است که تا به امروز به شکل مطلوب به آن پرداخته نشده است و سمنان به عنوان شهر دوستدار کودک، در زمینه مهارت آموزی بچه ها نیز پیشرو خواهد بود و با برنامه ریزی اصولی در این زمینه تبدیل به الگوی پیروزی در کشور خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری سمنان در زمینه شهر دوستدار کودک، در همه ابعاد می خواهد زندگی بهینه برای بچه ها شهر فراهم کند تا بچه ها شهر را دوست داشته باشند، توضیح داد: اقدامات زودبازده در حوزه ترویج فرهنگ مهارت آموزی در شهر سمنان، کشش مسئولین را برای ادامه راه و اجرای طرح های عظیم تر فراهم می نماید.

شهردار سمنان اضافه نمود: باید به سمت نهادینه شدن ادبیات مهارت آموزی در خانواده های شهر سمنان برویم که این امکان را به وسیله ترکیب ظرفیت عمومی شهری نظیر خانه های تاریخی در حال بازسازی و فرهنگسراها از یک سو و تجربه و تخصص و ظرفیت های آموزشی فنی و حرفه ای از دیگر سو فراهم خواهیم کرد.

وی در ادامه توضیح داد: لازم است تا در بخش زیرساختی و مطالعاتی برنامه جامع عملیاتی شهری، فنی و حرفه ای و مهارت آموزی به شکلی مطلوب و همه جانبه در چشم انداز شهری دیده گردد.

مهدی دارایی مدیر دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این جلسه با بیان اینکه افراد پس از شکل گیری عقل معاش، بر اساس احتیاج به آموزش فنی و حرفه ای برای دریافت آموزش های مهارتی مراجعه می نمایند، خاطر نشان کرد: اگر این راستا به جای سن جوانی به سنین کودکی برگردد، شاهد شکوفایی و اثربخشی بیشتری خواهیم بود.

وی اضافه نمود: در کشورهای پیشرفته، مینی سیتی ها در 24 کشور وجود دارند و در آن لذت و شادی بچه ها توأم با یاد دریافت مشاغل به صورت ابتدایی برنامه ریزی شده است.

مدیر دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، جامعه بیکاری که بی عاری در آن نیست را به عنوان مقصود اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بر شمرد و با ارائه پیشنهاداتی نظیر ایجاد خانه و موزه مهارت با استفاده از ظرفیت های موجود شهری و نیز برگزاری رویداد استعداد سنجی مهارتی بچه ها و نوجوانان و تدوین پیوست مهارتی برای طرح جامع شهری، حمایت شهردار سمنان در توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای را خواهان شد.

در انتها این جلسه مقرر شد تیم کارشناسی پس از آنالیز های لازم نسبت به فراهم آوردن مقدمات اجرای مصوبات این نشست ظرف دو هفته اقدامات لازم را به عمل آورند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1018

به "ایجاد خانه مهارت آموزی کودک و موزه مهارت در سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد خانه مهارت آموزی کودک و موزه مهارت در سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید