کاردار سفارت آمریکا: خروج نظامی از افغانستان به معنای ترک این کشور نیست

به گزارش ساری فان، کاردار سفارت آمریکا در کابل گفت که موضوع خروج آمریکا از افغانستان در توافقنامه کشورش با طالبان نیامده است بنابراین حضور واشنگتن ادامه خواهد یافت.

کاردار سفارت آمریکا: خروج نظامی از افغانستان به معنای ترک این کشور نیست

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران ، راس ویلسون کاردار سفارت آمریکا در کابل با تاکید بر ادامه حضور در افغانستان گفت که واشنگتن به همکاری با کابل ادامه خواهد داد.

وی در فیسبوک نوشت: در توافقنامه آمریکا و طالبان، در دیپلماسی ما و همچنان در رابطه با دولت و مردم افغانستان هیچ جایی نیامده که به رفتن ما از این کشور دلالت کند و یا اینکه این کشور به سرنوشت دیگری رها گردد.

ویلسون توضیح داد: بنابراین پیش بینی می کنم و باور داریم که آمریکا در افغانستان باقی خواهد ماند.

لازم به ذکر است که آمریکا در توافقنامه با طالبان متعهد شده تا طی 14 ماه پس از امضای توافقنامه، که 10 اسفند سال گذشته به امضا رسید و مشروط به پایبندی طالبان به مفاد آن تمام نیروهای نظامی آمریکا، متحدان و شرکای ائتلافی، کارمندان غیرنظامی، پیمانکاران امنیتی خصوصی، مربیان، مشاوران و پرسنل خدمات حمایتی خود را از افغانستان خارج کند.

در متن این توافقنامه اما اشاره ای به خروج دیپلمات ها از افغانستان نشده است. تاکید واشنگتن برای بازسازی افغانستان، همکاری مالی با حکومت اسلامی جدید پسا توافق و ادامه ماموریت دیپلماتیک در کابل نیز مستلزم حضور حداقلی نیروهای امنیتی به دلیل پروتکل های امنیتی می باشد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 510

به "کاردار سفارت آمریکا: خروج نظامی از افغانستان به معنای ترک این کشور نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاردار سفارت آمریکا: خروج نظامی از افغانستان به معنای ترک این کشور نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید