وقوع 65 درصد تصادفات رانندگی در 30 کیلومتری مقصد، انسان عامل 92 درصد تصادفات

به گزارش ساری فان، خبرنگاران/فارس رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بالغ بر 65 درصد تصادفات رانندگی در ابتدای خروجی یا 30 کیلومتری ورودی شهرهای مقصد حادث می گردد و باید در این خصوص هشدارهای لازم را به رانندگان داد.

وقوع 65 درصد تصادفات رانندگی در 30 کیلومتری مقصد، انسان عامل 92 درصد تصادفات

سردار سرتیپ سید کمال هادیانفر سه شنبه 1 بهمن در جلسه قرارگاه کاهش تصادفات فرماندهی انتظامی استان فارس در شیراز، با اشاره به اینکه هیچ دستگاهی در کشور به اندازه نیروی انتظامی با مردم ارتباط ندارد، گفت: امروز حدود 85 میلیون شهروند داریم که راننده، سرنشین یا عابر پیاده هستند، بنابراین به نحوی با پلیس هدایت و رانندگی ارتباط دارند.

به گزارش ساری فان به نقل از سایت پلیس فارس، وی با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی با گذشته بسیار متفاوت شده است، اضافه نمود: تنها با نگاه سلبی نمی توان کارها را پیش برد، بلکه باید با مهربانی، درایت و مدیریت قوی اقدامات لازم را انجام داد.

رئیس پلیس راهور ناجا 4 وظیفه اصلی پلیس هدایت و رانندگی را مدیریت ترافیک، تأثیر در ترددها، ایمنی در تردد و خدمات راهور بیان کرد و گفت: در بخش ایمنی ترددها، 33 سازمان در کشور نقش دارند که سهم پلیس 20 درصد است.

هادیانفر تأکید کرد: یکی از نشانه های توسعه یافتگی کشورها نظم و انضباط ترافیکی است و در کشور ما نیز پیشرفت های زیادی در این خصوص حاصل شده است.

وی به نقش 18 درصدی همیاران پلیس در کاهش تخلفات رانندگی اشاره و اضافه نمود: این طرح که از چند سال پیش شروع شد، بسیار تأثیر گذار بود به نحوی که بچه ها آن موقع، امروز در جامعه تأثیر گذار هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه سال گذشته، 17 هزار و 183 نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جاده های کشور کشته شده اند، گفت: 3 هزار راننده از این آمار عامل مرگ افراد و مقصر حادثه بوده اند.

هادیانفر با اشاره به اینکه تصادفات رانندگی 7 درصد به فراوری ناخالص ملی زیان وارد می نمایند، خاطر نشان کرد: از مجموع تصادفات رانندگی، 51 درصد در صحنه، 6 درصد در طول انتقال و 43 درصد نیز در مراکز درمانی و یا بعد از ترخیص جان خود را از دست می دهند.

رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که 92 درصد علت وقوع حوادث رانندگی عامل انسانی است که نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است.

او همچنین 4 عامل سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی را عامل وقوع 82 درصد تصادفات رانندگی در کشور اعلام و اضافه نمود: متوسط سرعت در جاده های کشور 87.5 کیلومتر و در استان فارس 82.5 کیلومتر در ساعت است که در این خصوص باید در سطح استان فارس سرعت کنترل گردد.

هادیانفر بر لزوم استفاده سرنشینان خودرو از کمربند ایمنی تأکید و اضافه نمود: استفاده از کمربند برای کلیه سرنشینان خودرو الزامی است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

این مقام انتظامی با اشاره به وجود 15 هزار اتوبوس و 600 هزار کامیون در کشور، اضافه نمود: رانندگان اتوبوس نباید بیشتر از 9 ساعت رانندگی نمایند، ولی به دلیل در آمد پایین و مسائل مالی مجبور به کار اضافی می شوند که در عین حال این موضوع تخلف محسوب می گردد و به شدت با آن برخورد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 160

به "وقوع 65 درصد تصادفات رانندگی در 30 کیلومتری مقصد، انسان عامل 92 درصد تصادفات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقوع 65 درصد تصادفات رانندگی در 30 کیلومتری مقصد، انسان عامل 92 درصد تصادفات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید