مقاله: چگونگی بکارگیری فلزهای مختلف از زمان کشف تا به امروز

به گزارش ساری فان، به کارگیری در: تقریباً 85 درصد وانادیم فراوریی به عنوان فروواندیم یا افزودنی فولاد بکار برده می گردد. ورق وانادیم نیز به عنوان روکش تیتانیومی فولاد استفاده می گردد، زیرا هم با آهن و هم تیتانیوم سازگار است.

مقاله: چگونگی بکارگیری فلزهای مختلف از زمان کشف تا به امروز

به کارگیری در: ایتریم به عنوان یک افزودنی تیز نماینده در فراوری نیترید سیلیکونی پرمنفذ استفاده می گردد. این فلز همچنین در فراوری تنوع گسترده ای از لعل های مصنوعی کاربرد دارد.

به کارگیری در: کاربرد های نیمه رسانا ها بر تقاضای گالیم حکمفرما شده اند و حدود 98 درصد آن را به خود اختصاص داده اند. دومین کاربرد اصلی گالیم در لعل گالیم گادولینیم است.

خبرنگاران | سرویس علوم - در حال حاضر 86 نوع فلز شناخته شده وجود دارند، اما این تعداد همواره یکسان نبوده است، مثلاً در قرن نوزدهم تنها 24 فلز کشف شده بود و در میان این 24 فلز، 12 عدد آن ها در قرن هجدهم کشف شده بودند. فلزات عصر باستان عبارت بودند از آن دسته فلزاتی که تمدن بر پایه آن ها شکل گرفت. در ادامه با چگونگی به کارگیری فلزهای مختلف از زمان کشف تا به امروز آشنا می شوید.

به کارگیری در: مهمترین کاربرد های تانتالیم در زمینه های الکترونیک و آلیاژسازی است. این فلز غالباً به عنوان پودر فلزی در ساخت ترکیبات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع مقاله: چگونگی بکارگیری فلزهای مختلف از زمان کشف تا به امروز

انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1254

به "مقاله: چگونگی بکارگیری فلزهای مختلف از زمان کشف تا به امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: چگونگی بکارگیری فلزهای مختلف از زمان کشف تا به امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید