لغو مصوبه ممنوعیت پذیرش دانشجوی ارشد از رشته های غیرمرتبط

به گزارش ساری فان، وزارت علوم از لغو مصوبه ممنوعیت پذیرش دانشجوی ارشد از رشته های غیرمرتبط را تا زمان انجام بررسی های بیشتر و کارشناسانه لغو کرد.

لغو مصوبه ممنوعیت پذیرش دانشجوی ارشد از رشته های غیرمرتبط

به گزارش ایسنا، محمدرضا آهنچیان مدیرکل برنامه ریزی آموزش عالی با ارسال نامه ای به معاونان آموزشی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در توضیح مصوبه تغییرات احتمالی آزمون کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط، اعلام کرد: تصمیم گیری درباره تغییر در رشته های مرتبط برای داوطلبان ورود به دوره کارشناسی ارشد، به انجام مطالعات و بررسی های بیشتر موکول شده است.

در بخشی از نامه دکتر محمدرضا آهنچیان آمده است؛ بر اساس مصوبه هفدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، آزمون کارشناسی ارشد به روال سال های گذشته انجام می شود و تصمیم گیری درباره تغییر در رشته های مرتبط برای داوطلبان ورود به دوره کارشناسی ارشد، به انجام مطالعات و بررسی های بیشتر، موکول شده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی توضیح داده است که این دفتر مرجع تصمیم گیری درباره آزمون های ورودی دانشگاه ها نیست و تصمیمات مقتضی در خصوص اجرای مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی پس از انجام بررسی های کارشناسی در سطح کارگروه های تخصصی و طرح و تصویب در شورای توسعه و برنامه ریزی آموزش عالی اتخاذ خواهد شد.

همچنین در این نامه از مدیران دفتر برنامه ریزی دانشگاه ها درخواست شده است که نقطه نظرات دانشگاه ها برای ارتقای کیفیت آموزش و توانمندی داوطلبان پذیرفته شده در دوره های تحصیلات تکمیلی به این دفتر اعلام شود.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1148

به "لغو مصوبه ممنوعیت پذیرش دانشجوی ارشد از رشته های غیرمرتبط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو مصوبه ممنوعیت پذیرش دانشجوی ارشد از رشته های غیرمرتبط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید