ساخت پکیج تصفیه فاضلاب در منطقه 22 در صورت تایید محیط زیست

به گزارش ساری فان، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: در پی تشکیل کارگروهی در مهرماه قرار شد شهرداری زمینی را به شرکت آب و فاضلاب برای احداث پکیج تصفیه فاضلاب واگذار کند و با توجه به تحقق این امر، طی هفته جاری از زمین واگذار شده بازدید می کنیم.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب در منطقه 22 در صورت تایید محیط زیست

به گزارش خبرنگاران سال گذشته فاطمه برنا - رییس سابق محیط زیست تهران - از کامل نبودن سیستم تصفیه فاضلاب منطقه 22 خبرداد. حالا رییس کنونی محیط زیست تهران از انجام اقداماتی برای حل مشکل فاضلاب قسمت هایی از این منطقه خبر می دهد.

علی روشنی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در صورتی که زمین واگذار شده از نظر زیست محیطی از سوی ما تایید شود، پکیج تصفیه فاضلاب در این منطقه ساخته می شود. در صورت احداث این پکیج قسمتی از مشکل منطقه 22 در بخش فاضلاب حل می شود.

وی با بیان اینکه برای حل مشکل فاضلاب منطقه 22 به برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت نیاز است، گفت: از برنامه های کوتاه مدت به احداث پکیج سیستم تصفیه فاضلاب و از برنامه های بلندمدت به اتصال سیستم تصفیه فاضلاب به شبکه اصلی می توان اشاره کرد.

روشنی با انتقاد از بی توجهی به سیستم تصفیه فاضلاب هنگام ساخت برج های منطقه 22 اظهارکرد: جاری شدن فاضلاب سطحی در کانال ها شبیه بمب میکروبی است. متاسفانه برای ساخت برج های منطقه 22 ارزیابی محیط زیستی انجام و توان محیط زیستی منطقه در نظر گرفته نشده است و بعد از ساختن برج ها به فکر ساماندهی فاضلاب آن افتاده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1313

به "ساخت پکیج تصفیه فاضلاب در منطقه 22 در صورت تایید محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت پکیج تصفیه فاضلاب در منطقه 22 در صورت تایید محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید