دموکرات ها دوباره کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را به دست گرفتند

به گزارش ساری فان، دموکرات های آمریکایی بار دیگر کنترل مجلس نمایندگان را از آن خود کردند، اما این بار از میزان اکثریت آن ها در این مجلس کنگره کاسته شده و این اهرم فشاری را در اختیار جمهوری خواهان قرار می دهد.

دموکرات ها دوباره کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را به دست گرفتند

به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، حزب دموکرات در انتخابات سوم نوامبر کنگره، کرسی های بسیاری را در مجلس کنندگان به جمهوری خواهان واگذار کرد و از میزان اکثریت آن ها کاسته شده است.

براساس گزارش روز سه شنبه آسوشیتدپرس، دموکرات ها تا به امروز با کسب 218 کرسی به اکثریت در مجلس کنندگان آمریکا رسیده اند، اما نسبت به انتخابات گذشته، عملکرد ضعیف تری از خودشان به نمایش گذاشته اند. جمهوری خواهان هم تا به امروز به 201 کرسی دست یافته اند.

از مجموع 435 کرسی مجلس کنندگان آمریکا که در انتخابات سوم نوامبر به رای گذاشته شد، تکلیف 419 کرسی مشخص شده و شرایط 16 کرسی دیگر هنوز نامشخص است.

در کنگره قبلی، کنترل مجلس کنندگان آمریکا با تعداد کنندگان بیشتری در اختیار دموکرات ها بود. بخشی از کرسی هایی که به تازگی در کنترل جمهوری خواهان قرار گرفته است، در سال 2016 هم در اختیار آن ها بود.

در همین حال رقابت در سنا همچنان 48 به 48 باقی مانده است. 48 کرسی دموکرات ها شامل دو نیروی مستقل می شود. از مجموع 35 کرسی از 100 کرسی این مجلس که در انتخابات سوم نوامبر 2020 به رای گذاشته شد، فقط تکلیف 31 کرسی روشن شده است.

عملکرد جمهوری خواهان در رقابت مجلس کنندگان آمریکا بهتر از حد انتظار بود. کوین مک کارتی، رهبر اقلیت جمهوری خواه مجلس کنندگان آمریکا و همکاران ارشد او در حال طراحی برنامه هایی هستند تا میان دموکرات ها تفرقه افکنی کرده و در صحن این مجلس اخلال ایجاد کنند.

استیو اسکالیس، هماهنگ کننده اقلیت مجلس کنندگان آمریکا هم گفته است: ما از هر ابزاری برای مبارزه با اصول محافظه کاری و نبرد علیه سوسیالیست ها استفاده می کنیم. و اکنون تعداد نیروهای محافظه کار بیشتری وارد می شوند که مایل هستند بخشی از آن مبارزه باشند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 715

به "دموکرات ها دوباره کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را به دست گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دموکرات ها دوباره کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را به دست گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید