برگزاری دو نمایشگاه عکس تاریخی در سعدآباد

به گزارش ساری فان، دو نمایشگاه عکس با عنوان نظامیان قاجار در قاب تصویر و سعدآباد، نخستین سال ها پس از بهمن 1357 در کاخ سلطنتی سعدآباد برگزار می شود.

برگزاری دو نمایشگاه عکس تاریخی در سعدآباد

به مناسبت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر، نمایشگاه عکسی با عنوان نظامیان قاجار در قاب تصویر از امروز دوشنبه 16 بهمن 96 به مدت یک ماه در طبقه زیرزمین موزه سلاح های دربار واقع در مجموعه سعدآباد برگزار می شود.

این نمایشگاه شامل بیست قطعه عکس قدیمی و سیاه و سفید از نظامیان در دوره قاجار است که با مشارکت انتشارات ابریشمی در این موزه برگزار می شود. تصاویری از نجفقلی خان بَختیاری مشهور به صَمصام السَلطَنه از سران ایل بختیاری و دو دوره رئیس الوزرای ایران در دوره قاجار، ضرغام السلطنه، کامران میرزا، ارباب جمشید، شخصیت های مشروطه خواه نامدار آن زمان و سایر شخصیت های صاحب نام در دوران قاجار در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از تاریخ 16 بهمن 96 به مدت یک ماه از ساعت 9 تا 17 به موزه سلاح های دربار به نشانی میدان تجریش، میدان دربند، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

همچنین نمایشگاه عکس سعدآباد، نخستین سال ها پس از بهمن 1357 از روز شنبه 21 بهمن 96 در موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد دایر خواهد شد. این نمایشگاه شامل 20 قطعه عکس رنگی از اولین گروه های بازدیدکنندگان در مجموعه سعدآباد و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی در این مجموعه است. همچنین از تصاویر بکری از نماهای درونی و بیرونی کاخ ها با چیدمان اصلی و بدون کوچک ترین دخل و تصرفی در این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از تاریخ 21 بهمن 96 به مدت یک ماه از ساعت 9 تا 17 به موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد به نشانی میدان تجریش، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1401

به "برگزاری دو نمایشگاه عکس تاریخی در سعدآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دو نمایشگاه عکس تاریخی در سعدآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید