استخرها در شهرهای سفید اجازه بازگشایی دارند

به گزارش ساری فان، فرید فتاحیان دبیر کل فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره زمان بازگشایی استخرها گفت: طبق صحبتی که با فدراسیون پزشکی ورزشی داشته ام آخرین خبر از بازگشایی استخرها مربوط به شهرهای شرایط سفید است. استخرهای رو باز در شهرهای سفید با رعایت پروتکل های بهداشتی و با مصوبه فدراسیون پزشکی ورزشی می توانند فعالیتشان را آغاز کنند.

استخرها در شهرهای سفید اجازه بازگشایی دارند

فرید فتاحیان ادامه داد: البته استان ها اذعان دارند هر استانی ستاد مبارزه با کرونا دارد که نظارت خاص خود را دارند و با بازگشایی استخرها در بخش نامه برخورد متفاوتی دارند.

وی درباره زمان آغاز به کار فعالیت ملی پوشان شنا گفت: هفته آینده جلسه ای برگزار خواهیم کرد و در این زمینه تصمیم گیری خواهد شد. نامه ای به فدراسیون پزشکی ورزشی ارسال و تقاضا کرده ایم شرایط ملی پوشان شنا که برای مسابقات کسب سهمیه المپیک شرکت خواهند کرد را در نظر بگیرند.

فتاحیان تاکید کرد: با توجه به رطوبت استخرها و تسریع شیوع ویروس کرونا در این محیط باید تمام پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت شود. در صدد هستیم 4-5 ملی پوش شنا بتوانند تمرینات خود را آغاز کنند.

دبیر کل فدراسیون شنا در پاسخ به این سوال که در صورت عدم فراهم شدن شرایط در تهران برای بازگشایی استخرها می توان اردوها را در شهرهای سفید برگزار کرد یا خیر؟ گفت: برای انجام این کار مشکلاتی وجود دارد. برای مثال جزیره کیش فقط به افراد بومی اجازه می دهد و راه را برای سایر افراد بسته است و این امکان وجود ندارد. تیم ملی کشتی نیز قصد انجام چنین کاری داشت اما نشد. در تلاش هستیم اردویی را برای ملی پوشان که برای کسب سهمیه المپیک شانس دارند فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 422

به "استخرها در شهرهای سفید اجازه بازگشایی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخرها در شهرهای سفید اجازه بازگشایی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید