هشدارعمار الحکیم درباره شکنند گی شرایط امنیتی در عراق

به گزارش ساری فان، یک سیاستمدار عراقی در واکنش به حمله دیشب به مقرهای الحشد الشعبی، درباره شکنندگی شرایط امنیتی کشور و ناکام ماندن بغداد در قبال تعهدات بین المللی و امنیتی اش هشدار داد.

هشدارعمار الحکیم درباره شکنند گی شرایط امنیتی در عراق

به گزارش گروه بین الملل ساری فان، سید عمار الحکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق، روز پنجشنبه (12 مارس-22 اسفند) درباره تکرار نقض های امنیتی در کشور هشدار داد و گفت که این نقض ها عراق را در قبال تعهدات بین المللی و امنیتی اش با مشکل روبرو می نماید.

دفتر اطلاع رسانی حکمت ملی طی بیانیه ای که نسخه ای از آن در خبرگزاری رسمی عراق واع منتشر شد، به نقل از الحکیم اعلام نمود: تکرار این نقض های امنیتی که آخرین آنها حمله هوایی هواپیماهای ناشناس به مقرهای الحشد الشعبی در مرزهای سوریه و حمله راکتی به پایگاه التاجی بغداد است، بیانگر شکننده بودن شرایط امنیتی است.

وی اضافه کرد: این امر وجهه ای نامناسب و مغایر با عراق و توانمندی دولت آن در مهار شرایط امنیتی به افکار عمومی نشان می دهد و عراق را در قبال تعهدات بین المللی و امنیتی با مشکل روبرو می نماید.

سید عمار الحکیم در ادامه گفت: در عین حال که از دولت عراق می خواهیم که فورا این مسئله را حل و فصل کند و مانع بازگشت عراق به خانه نخست خود گردد، چنین نقض های امنیتی اجرا شده را به شدت محکوم و تاکید می کنیم که حفظ حاکمیت عراق و احترام به تعهدات آن در قبال جامعه بین الملل مسئولیتی است که بر گردن همه است.

منابع خبری سوریه و عراق، شامگاه گذشته از حمله هوایی به نقاطی در جنوب شرق بوکمال سوریه در نزدیکی مرز با عراق اطلاع دادند.

یک منبع در سازمان الحشد الشعبی عراق به شبکه خبری روسیا الیوم گفت که در جریان این حملات، مواضع گروههای مقاومت کتائب حزب الله، النجباء، سید الشهداء، و لشکر حیدریون هدف نهاده شده است.

وی تأکید کرد که اطلاعات موجود نشان می دهد جنگنده های ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا این حملات را انجام داده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اما شامگاه گذشته گفته بود که هواپیماهای ناشناس مناطق جنوب شرق بوکمال را بمباران کردند.

با وجود اینکه سانا تأکید کرد که در جریان این حملات، هیچ آسیبی به کسی نرسیده است، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- از شهادت 18 نفر از نیروهای الحشد اطلاع داد.

از سوی دیگر، شب گذشته پایگاه نظامی التاجی بغداد که محل استقرار نیروهای آمریکایی، انگلیسی و سایر نیروهای ائتلاف بین الملل موسوم به ضد داعش است، هدف حمله راکتی نهاده شد که تا به امروز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است و طی آن دو نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند، برعهده نگرفته است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 257

به "هشدارعمار الحکیم درباره شکنند گی شرایط امنیتی در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدارعمار الحکیم درباره شکنند گی شرایط امنیتی در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید