خبرنگاران شانس اول دریافت صلح نوبل معرفی شدند

به گزارش ساری فان، مؤسسه تحقیقاتی صلح اسلو، امسال کمیته حفاظت از روزنامه نگاران و سازمان گزارش گران بدون مرز را دارای بالاترین شانس برای دریافت این جایزه معرفی کرد.

خبرنگاران شانس اول دریافت صلح نوبل معرفی شدند

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران از بلومبرگ، مؤسسه تحقیقاتی صلح اسلو در کشور نروژ که به عنوان یک مؤسسه آکادمیک مستقل هر ساله برندگان جایزه صلح نوبل را پیش بینی می کند، امسال کمیته حفاظت از روزنامه نگاران (CPJ) و سازمان گزارش گران بدون مرز (RSF) را دارای بالاترین شانس برای دریافت این جایزه معرفی کرد.

هنریک اوردال مدیر مؤسسه تحقیقاتی صلح اسلو در این باره گفت: روزنامه نگاران و آزادی مطبوعات همواره یکی از گزینه های مورد علاقه برای اعطای جایزه صلح نوبل در سال های گذشته بوده اند اما امسال به سبب نبود یک کاندیدای برجسته و همچنین ظهور اخبار جعلی به عنوان چالشی جدید برای دموکراسی ها، روزنامه نگاران می توانند در نهایت برنده این جایزه شوند. در جریان درگیری، نقش خبرنگاران در ارائه اطلاعات درباره رخ داد بسیار مهم است اما موضوع گسترده تری هست که به طور فزآینده ای در حال رخ دادن و آشکار شدن است و آن موضوع اخبار جعلی و کمپین ارائه اطلاعات اشتباه است که فقط محدود به جنگ نمی شود.

از آلاء صلاح فعال اهل کشور سودان، الکسی ناوالنی چهره مخالف دولت روسیه و گرتا تونبرگ فعال نوجوان محیط زیست نیز به عنوان شخصیت هایی نام برده شده که شانس کسب جایزه صلح نوبل 2020 را دارند.

کمیته نوبل نروژ که هر ساله به نمایندگی از آلفرد نوبل و بنا به وصیت وی، برنده جایزه نوبل صلح را تعیین می کند، اعلام کرده امسال 318 نامزد شامل 211 شخصیت و 107 مؤسسه برای دریافت این جایزه معرفی شده اند.

این کمیته 5 نفره که اعضای آن از سوی مجلس کشور نروژ انتخاب می شوند و معمولا شامل سیاستمداران بازنشسته هستند، برنده جایزه نوبل صلح 2020 را روز 9 اکتبر (18 مهر) معرفی خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 635

به "خبرنگاران شانس اول دریافت صلح نوبل معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شانس اول دریافت صلح نوبل معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید