ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشجو شروع شد

به گزارش ساری فان، تهران (پانا) - ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال 1399 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از امروز 30 آذر شروع شد.

ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشجو شروع شد

جزئیات نحوه ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال 1399 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام شد.

به دنبال اطلاعیه 26 آذر 99 سازمان سنجش، متقاضیان ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه سال 1399 در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می توانند از امروز یکشنبه 30 آذر تا چهارشنبه 3 دی نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته رشته های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) انجام می گردد به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

دفترچه راهنمای ثبت نام و جداول کدرشته محل های مربوط به پذیرش این دوره از امروز یکشنبه 30 آذر در سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

امکان انتخاب رشته حداکثر 100 کدرشته

متقاضیان می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه سال 99 در روزهای یکشنبه 30 آذر تا چهارشنبه 3 دی به سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 100 کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام نمایند.

متقاضی شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) باید هر یک از اقدام های زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد:

مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور.

دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام و جداول کدرشته محل ها به وسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان و مطالعه آن.

تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام.

ثبت نام و انتخاب رشته به وسیله سایت سازمان سنجش در زمان مقرر

الزام دارا بودن دیپلم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 99، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 99 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای همه متقاضیان الزامی است.

ممنوعیت شرکت دارندگان دیپلم نظام قدیم هنرستان فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی

دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل (معدل کتبی دیپلم) صورت خواهد گرفت؛ همه متقاضیان (دیپلمه های نظام آموزشی 3-3-6، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و همچنین دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند) باید معدل کل و یا معدل کتبی خود را بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

متقاضیان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می گردد.

تبصره: متقاضیان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید 3-3-6 و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بند 16 تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج نمایند.

هرگونه تغییری به وسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 800

به "ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشجو شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشجو شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید