اختصاصی، جزئیاتی از حضور اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران، قرارداد ریالی و سه مرحله ای با مربی کروات

به گزارش ساری فان، فدراسیون فوتبال قراردادی با دراگان اسکوچیچ امضا نموده که در سه مرحله مختلف بوده و نکته جالب آن پرداخت ریالی به این مربی کروات است.

اختصاصی، جزئیاتی از حضور اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران، قرارداد ریالی و سه مرحله ای با مربی کروات

به گزارش خبرنگار ورزشی ساری فان، دراگان اسکوچیچ به صورت رسمی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد تا 48 ساعت پس از فسخ قرارداد با صنعت نفت آبادان دلیل جدایی اش از این تیم معین گردد.

یکی از مسائل مربوط به حضور اسکوچیچ در تیم ملی، بحث غرامت جدایی او از صنعت نفت است. این مربی طبق توافقنامه امضا شده برای فسخ قرارداد با صنعت نفت در صورت پیوستن به تیم جدید، باید 140 هزار دلار به باشگاه آبادانی پرداخت کند. اینکه آیا این پول توسط او باید به صنعت نفت پرداخت گردد یا فدراسیون فوتبال، هنوز معین نیست و یکی از مسائل مورد مذاکره نیز بوده است.

با این حال نکته جالب توجه در قرارداد اسکوچیچ بعضی جزئیات قرارداد اوست. قرارداد این مربی کروات با فدراسیون فوتبال به صورت ریالی خواهد بود تا فدراسیون فوتبال در تأمین ارز دغدغه نداشته باشد. ضمن اینکه قرارداد او با فدراسیون سه مرحله ای بوده که در صورت صعود از مرحله نخست انتخابی جام جهانی وارد فاز دوم خواهد شد که مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 است.

در صورتی که تیم ملی راهی جام جهانی گردد، قرارداد وارد فاز سوم می گردد که اسکوچیچ در جام جهانی قطر روی نیمکت تیم ملی می نشیند و در جام ملت های سال 2023 نیز راهنمایی تیم ملی را به عهده خواهد داشت.

به این ترتیب قرارداد سرمربی جدید تیم ملی سه ساله و به صورت مرحله ای است که شاید مهم ترین نکته آن قرارداد ریالی با این مربی باشد. مسئله ای که در زمان کارلوس کی روش یکی از دغدغه های فدراسیون فوتبال بود و همین مسئله نیز باعث فسخ قرارداد این فدراسیون با مارک ویلموتس نیز شد.

آغاز فعالیت رسمی اسکوچیچ با تیم ملی فوتبال، ملاقات برگشت مقابل هنگ کنگ خواهد بود که 7 فروردین ماه 99 در مرحله نخست انتخابی جام جهانی 2022 قطر در تهران برگزار می گردد. تیم ملی همچنین 12 فروردین ماه باید با کامبوج ملاقات کند تا به این شکل اسکوچیچ اولین آزمون خود را پشت سر بگذارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 201

به "اختصاصی، جزئیاتی از حضور اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران، قرارداد ریالی و سه مرحله ای با مربی کروات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاصی، جزئیاتی از حضور اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران، قرارداد ریالی و سه مرحله ای با مربی کروات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید